Sosyal medya kontrol altına alınıyor

 Avrupa  ,  Sosyal   medya  üzerindeki zararlı içeriklere savaş açtı. Nefret söylemleri de dahil olmak üzere tüm hukuk dışı paylaşımlara cezai sorumluluk getirdi.

haber7
0

Avrupa da  Sosyal   medya  artık cezai sorumluluk kapsamına giriyor. Birçok  Avrupa  ülkesi  Sosyal   medya  üzerinde paylaşımı yapılan zararlı içeriklere yönelik yaptırımlar uygulayacak.

YAPTIRIM UYGULANACAK

Birçok  Avrupa  ülkesi ,  Sosyal   medya  üzerinden nefret söylemleri , hakaretler , yalan haberler ve yasa dışı içerikli paylaşımlara yönelik hukuki yaptırımlar uygulamasında kararlı.

50 MİLYON EURO CEZA VERİLEBİLECEK

Almanya da  Sosyal  medyasitelerini nefret söylemleri , sahte haberler ve yasadışı içerikli paylaşımları hızlı bir şekilde silmeye zorlayacak yeni bir yasa 1 Ocak itibariyle yürürlüğe girdi. Yasa kapsamında , açık bir şekilde nefret söylemi olduğu takdirde ,  Sosyal  paylaşım sitelerine bu paylaşımları silmemesi durumunda 50 milyon avroya kadar para cezası verilebilecek. Yasa aynı zamanda , sitelere bu içeriklerin yasa dışı olduğunun bildirilmesinin ardından harekete geçmeleri için 24 saat mühlet tanıyor.

AVRUPA DA  Sosyal   medya   kontrol  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =