Dikkat! Soğuk havaları seviyor kalbin düşmanı...

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Yıldırım , kolesterolle ilgili önemli bilgiler verdi ,  kış  beslenmesi konusunda uyarılarda bulundu.

haber7
0

Soğuk havalarda vücudun karbonhidrat ihtiyacı artıyor. Tükettiğimiz kalorili yiyecekler de bu nedenle yağlanmaya sebep oluyor.

Yazın havanın sıcak olması ister istemez insanın iştahını azaltır. Ağır gıdalar , terlemeyi artırıp kişinin konforunu bozduğu için çok fazla tercih edilmez. Ancak kışın durum tam tersine döner. İnsanlar ağır yemekler tüketmeye daha meyilli olurlar. Bu da vücuda harcayabileceğinden daha fazla enerji almamıza sebep olur ve fazla gelen enerji yağa dönüşür. Artan yağ oranı da doğal olarak kolesterolü yükseltir. 

Medical Park Bahçelievler Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Yıldırım , kolesterolle ilgili önemli bilgiler verdi ,  kış  beslenmesi konusunda uyarılarda bulundu.

KADINLAR RİSK ALTINDA

Kolesterol her insanın kanında olması gereken bir maddedir. Beslenme eksikliği olanlarda , zafiyet geçirenlerde  kolesterol  değerleri çok düşer ve bu da tehlikeli bir durumdur.

Kolesterol düzeyini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =