Disney în siyahi ayıbı!
Etiketler:

Alaaddin filmi için Asyalı oyuncu sıkıntısı çeken ABD li yapım şirketi  Disney  , beyaz aktörleri makyajla  siyahi  yapınca tepki çekti.

milliyet
0

Habertürk te yer alan habere göre;  Disney  , çekimlerine başladığı Alaaddin filminde yeterince Asyalı aktör bulunamayınca çareyi beyaz aktörleri makyajla  siyahi  yapmakta buldu!

Londra yakınlarındaki Surrey de çekilen filmin oyunculardan birinin ortaya attığı bu iddia , sosyal medyada da tepkilere neden oldu. Bazı kullanıcılar , sadece Londra da 1 milyondan fazla Asyalı olduğunu belirterek ,  Disney  i siyahilere hakaret etmekle eleştirdi.

İngiliz yönetmen Guy Ritchie yönetmenliğindeki filmde , Cin rolünü ABD li aktör Will Smith oynuyor. Alaaddin rolünü Mısırlı aktör Mena Massoud , Yasemin i İngiliz aktris Naomi Scott ve Prens Anders i de ABD li aktör Billy Magnussen canlandırıyor.

Disney , 1992 deki yapıma nazaran Alaaddin in Sihirli Lambası filminin yeni versiyonunda 500 oyuncudan 400 ünün Hintli , Ortadoğulu , Akdenizli ve Asyalı olduğunu belirterek , filmin önceki versiyonuna kıyasla çok daha etnik olduğunu belirtmekle yetindi.

googletag.cmd.push });

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =