macOS High Sierra 10.13.2 güncellemesi yayında!

Apple ın dün akşam iOS 11.2.2  güncellemesi  ile birlikte yayınladığı  macOS   High   Sierra  10.13.2 sürümü de yayınlandı. Peki Mac lerde neler değişecek?

hurriyet
0

Bilgisayar korsanlarının Intel işlemci açığından faydalanarak sistemlere verebileceği hasarları önlemek üzere donanım ve yazılım geliştiriciler oldukça hareketli günler geçiriyor. Apple da iMac , MacBook ve Mac Pro gibi modellerini koruma altına almak üzere  macOS   High   Sierra  güncellemesini kullanıcılarıyla buluşturdu.

Spectre açığının her iki türünü de ortadan kaldıran güvenlik güncelleştirmesi otomatik olarak Safari 11.0.2 güncellemesini de gerçekleştiriyor. Bu güncellemenin iOS için sunulan iOS 11.2.2  güncellemesi  için de geçerli olduğunu belirtelim.

shiftdelete in haberine göre tüm kullanıcılar için önerilen güncellemenin detaylı olarak açıklanmıyor ancak Spectre etkilerini hafifletmek için Safari ve WebKit güvenlik geliştirmeleri yapıldığı belirtiliyor. Web tarayıcısının güncelleştirilmesi ise açığın JavaScript’ten faydalanması sebebiyle önemli.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =