4 pilot şehit olmuştu! Çarpıcı FETÖ detayı

Malatya'da 2015 yılı Şubat ayında 7'nci Ana Jet Üssü'nden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki  RF-4E  keşif uçağı , dağa düştü.

haber7
0

4 pilotun  şehit  olmasına skandal hataların neden olduğu raporla tespit edildi ve bunlar tek tek sıralandı. Kazada en büyük kusura sahip olduğu öne sürülen ve FETÖ den tutuklanan Filo Komutanı Kurmay Binbaşı Ali Ertürk ü , idari soruşturmada aklayan raporda başkan olarak imzası bulunan Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan ın da aralarında yer aldığı 3 generalin de yine FETÖ den tutuklandığı ortaya çıktı.

 

Malatya da konuşlu 7 nci Ana Jet Üssü nden 2015 yılı Şubat ayında , planlı gece uçuş eğitimi için havalanan iki  RF-4E  keşif uçağı , dağa düştü. Kazada , Kurmay Binbaşı Salih Sezer , Üsteğmenler; Salih Atalay ile Zeynel Özbahçeçi ve Onur Özkaya  şehit  oldu. Kazanın oluş şeklinden ve eldeki bilgilerden bir çelişki olduğunu düşünen Onur Özkaya nın ailesi , eşi ve eşinin ailesi , olaya yönelik araştırmalarını hiç bırakmadı. Son olarak kısa süre önce tamamlanan kaza raporunu da  şehit   pilot  Üsteğmen Onur Özkaya nın kayınpederi , aynı zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı ndan Kurmay  pilot  Albay olarak emekli olan Tayyip Özsever de uzman gözüyle inceledi. Bu incelemelerden sonra aile kazaya ilişkin birçok ihmal ve şüphelerin bulunduğunu tespit etti. Ardından da bunları birleştirip savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ailenin suç duyurusunda direkt olarak yazılmasa da FETÖ şüphesi ön plana çıktı. Kazayla ilgili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =