Anne babalar dikkat! Ergenlik için 8 etkili öneri

Prof. Dr. Müjgan Alikaşifoğlu ergenlikte stresi azaltabilecek 8  etkili  öneriyi anlattı , önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

haber7
0

“Evde bir ergen var ki!”… “Bizim zamanımızda  ergenlik  mi vardı!” gibi serzenişleri ergen anneleri ve babalarından sıkça duyar olduk.

Ergenlik döneminin sancıları hele de modern çağ ile birlikte günümüzde çok daha karmaşık ve zorlu yaşanıyor; hal böyle olunca gençte baş ağrılarından öfke patlamalarına hatta intihara dek ciddi tehlikelere yol açabiliyor.

Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk ve Adolesan Sağlığı Merkezi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Müjgan Alikaşifoğlu  , ergenlikte stresin azaltılabilmesinde ebeveynlere çok önemli görevler düştüğünü , kazandırılacak sağlıklı yaşam biçimi ve sağlıklı iletişim ile aşırı stresin yönetilebileceğini vurguluyor.

Hani denir ya “azı karar , çoğu zarar”… İşte 7’den 70’e modern çağın ayrılmaz bir parçası olan  stres  , dozunda ve hedefe yönelik olduğunda kişinin etkinliğini artırarak , performansının yükselmesini sağlayabiliyor ve bu yönüyle yararlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =