‘Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu’dan ‘Oscar’ açıklaması

Oscar a aday gösterilmeyen Ayla filminin  yapımcısı   Mustafa   Uslu  , “Amerika gerek imza kampanyaları gerek sivil toplum örgütlerinin desteğiyle hakkımızı arayacağız. ‘Neden bu filmi görmezden geldiniz?’ sorusunun cevabını alacağız"

milliyet
0

Kore Savaşı na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikâyesinden beyazperdeye taşınan ve Türkiye’nin Oscar aday adayı olan ‘Ayla’ filmi , geçtiğimiz günlerde Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi tarafından açıklanan Oscar’a aday yabancı film kısa listesinde yer alamamıştı.

Ayla filminin  yapımcısı   Mustafa   Uslu  , Oscar’ın ‘Ayla’ gibi bir insanlık hikâyesini göz ardı ettiğini ve haklı mücadelelerini sonuna kadar götüreceklerini söyledi.  Uslu  , şu ifadeleri kullandı:
“Ayla’nın henüz Oscar mücadelesi sonuçlanmadı. Mücadele ediyoruz çünkü haklıyız. İyi bir iş yaptık. Oscar dediğiniz zaman aklınıza bir şey gelmesin. Oscar’a oy veren insanlar uzayda yaşamıyorlar. Bizim aramızda yaşıyorlar ve dibine kadar indiğinde aslında sosyal bir topluluk. Sosyal bir oluşum bir araya gelmiş. Dolayısıyla bugün dünyanın kanayan bir yarasına bu sosyal topluluğun kayıtsız kalması imkânsız , kayıtsız kalamazsın. Sen bu dünyada yaşıyorsan bu acıları bizimle paylaşıyorsan o zaman Ayla filmini görmezden gelemezsin. Onu elinin tersiyle itemezsin. Bu haklı mücadelemizi sonuna kadar götüreceğiz. Dün ne diyorsak bugün de aynısını söylüyoruz. Ayla’nın Oscar’a ihtiyacı yok. Oscar’ın Ayla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =