Medine kahramanının ismi Şehzadeler de parka verildi

 Medine  kahramanı Fahrettin Paşa nın  ismi  , Manisa nın  Şehzadeler  Belediyesi nin 2018 yılının ilk meclis toplantısında , AK Parti , MHP , CHP ve bağımsız bir meclis üyesinin verdiği ortak önergeyle , ilçede yapımı tamamlanan bir  parka  verildi

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

DHA

Şehzadeler Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısını ,  Şehzadeler  Belediye Başkanı AK Partili Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. Toplantıda AK Parti , MHP , CHP grup başkanvekilleri ve bağımsız meclis üyesinin ortak imzasıyla , meclise sunulan bir önergeyle ,  Şehzadeler  İlçesi Yarhasanlar Mahallesi nde yapımı yeni tamamlanan bir  parka  ,  Medine  savunması kahramanı Fahrettin Paşa nın isminin verilmesi önerisi kabul edildi. Başkan Çelik , şöyle dedi:

"Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı tarafından tarihle bağdaşmayan , yakışıksız ifadelerin söylenmesine maalesef hepimiz şahit olduk. Şüphesiz ki ülkemizin yöneticileri , siyasi parti liderlerimiz gerekli cevapları en iyi şekilde vermişlerdir. Belediye olarak Yarhasanlar Mahallemizde yeni yapmış olduğumuz bir  parka  istedi ki  Medine  Müdafii Fahrettin Paşa nın ismini verelim. Oradan geçen herkes bu  ismi  görsün ve Fahrettin Paşayı tanısınlar. Parkın uygun bir yerine de Fahrettin Paşa nın biyografisini yazacağız ki vatandaşlarımız genç nesillerimizin de en iyi şekilde bilmesini sağlayacağız. İnşallah bu güzel parkımıza Fahrettin Paşa ismini verdikten sonra güzel de bir açılış töreni gerçekleştireceğiz."

Fahrettin Paşa isminin  parka  verilmesinin kamuoyuna ve birçok ülkeye önemli bir mesaj ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =