Spor yaparken hastalanmamak için dikkat!

 Prof. Dr. Birsel Kavaklı  ,  Spor  salonlarında karşılaşılabilecek hastalıklar ve bu hastalıklar için alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

haber7
0

Kış aylarında havaların gittikçe soğumasıyla birlikte pek çok insan  Spor  yapmak için açık alanlar yerine kapalı  Spor  salonlarını tercih ediyor. Sağlıklı ve formda kalmak için kışın doğru seçilmeyen  Spor  salonları bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarabiliyor.

Özellikle egzersiz aletlerinde birikmiş mikropların ,  enfeksiyon  hastalıklarının yayılmasında risk oluşturduğunu belirten Memorial Ataşehir Hastanesi  Dahiliye  Bölümü’nden  Prof. Dr. Birsel Kavaklı  ,  Spor  salonlarında karşılaşılabilecek hastalıklar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

SPOR SALONLARINDA KURALLARA UYULMAZSA TEHLİKE BARINDIRIR

Sağlık konusundaki bilincin artmasıyla birlikte düzenli  Spor  yapanların sayısı her geçen gün fazlalaşmaktadır. Yaz aylarında açık alanlarda  Spor  yapan kişiler havaların soğumasıyla birlikte daha çok kapalı alanları tercih etmektedir. Sağlıklı kalmak adına gidilen  Spor  salonları belli kurallara uyulmadığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =