10 yaşındaki engelli öğrenciye dayak!

Burdur'un  Bucak  ilçesinde bir özel sınıfta eğitim gören 5. sınıf öğrencisi , öğretmeninin şiddetine maruz kaldı.

haber7
0

10  yaşındaki   engelli  erkek öğrenci T.K , İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde koruma altındaydı. Özel sınıfta eğitim gören T.K , öğretmeni İ.B. tarafından şiddete maruz kaldı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

27 Aralık günü yaşanan olayın ardından öğrenciye şiddet uygulandığı iddia edilen öğretmen ile okulun müdürü ve müdür yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

Burdur Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada , şu ifadelere yer verildi:

"Bucak ilçesi İsmail Şerife Sarı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. adlı erkek çocuğumuza okuduğu Barbaros Ortaokulu 5’inci sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından uygulanan şiddet görüntüleri sosyal medyada yayınlanmış olup , konu 02.01.2018 günü saat 17.35te  Bucak  Kaymakamlığına iletilmiştir. Yapılan incelemede; şiddet olayının 27.12.2017 tarihinde gerçekleştiği anlaşılmıştır. Görüntülerde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen İ.B. , okul müdür yardımcısı F.İ. ve okul müdürü A.Ö. derhal görevden uzaklaştırılmış , idari yönden disiplin soruşturması başlatılmış , adli yönden de  Bucak  Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =