Şırnak ta yılın ilk bebeği dünyaya geldi

Yeni  yılın  en çok merak edilen konularının başında tabiki ilk bebek de geliyor. 2018 in ilk  bebeği   Şırnak  Cizre Devlet Hastanesi nde erkek olarak  dünyaya  geldi. Sağlık Bakanı Ahmet Arslan da aileyi telefonla arayarak bizzat tebrik etti.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Musa Kesler-milliyet.com.tr

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tarık Fincan tarafından başarıyla yaptırılan doğum normal yolla gerçekleşti.  Celal ve Çiğdem Arsokay çiftinin  dünyaya  gelen bebeğinin ismi Ahmet konuldu. 3000 gram ve 50 cm boyunda doğan bebeğin sağlık durumunun çok iyi olduğu ifade edildi.

Yılın ilk yenidoğan bebeğini İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun ve Hastane Başhekimi Op. Dr. Hidayetullah Mehmet Erzen ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

BAKAN ARSLAN AİLEYİ TELEFONLA ARAYIP TEBRİK ETTİ

Şırnak İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun , bebeğin saat 00.01’de 3 kilo olarak  dünyaya  geldiğini söyledi. Uzun , “2018 yılının ilk  bebeği  Cizre Devlet Hastanemizde saat 00.01’de  dünyaya  geldi. Bebeğimizin sağlık durumu son derece iyi ve 3 kilo olarak  dünyaya  geldi. Allah bir ömür boyu mutluluklar versin. Sağlık Bakanımız aradı , aileyi tebrik etti. Ve bebeğin adını da Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan koydu. Bizde yeni  yılın  ilk  bebeği  olduğundan dolayı bebeğe tam altın taktık” dedi.

Çiğdem ve Celal Arsokay çifti ise , çok mutlu olduklarını belirterek ,  Şırnak  İl Sağlık Müdürü Nedim Uzun ve hastane çalışanlarına teşekkür ettiler.


 


window._taboola = ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =