SP’den 696 sayılı KHK’ya eleştiri

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , sivillere yargı muafiyeti getiren düzenlemeyi eleştirirken , “Allah aşkına kime zarar verir oraya iki tane kelime eklemek?” dedi.

milliyet
0

Karamollaoğlu , partisinin Balgat Eğitim Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda yaptığı konuşmada , Türkiye’nin suni gündemlerle oyalandığını , kolay çözülebilecek bazı problemlerin ısrarla bir gerginlik meydana getirebilmek için gündemde tutulduğunu iddia etti.
“Bu pili bitmiş bir iktidarın , ayakta kalabilmek için yaptığı çabadan başka bir şeye benzemiyor.” ifadesini kullanan Karamollaoğlu , Türkiye’nin en önemli probleminin kutuplaşma ve kamplaşma olduğunu savundu. Yeni yayımlanan  696   sayılı  KHK’ya yönelik eleştirilere değinen Karamollaoğlu , şöyle devam etti: “15 Temmuz kalkışmasında sivillerden mağdur edilenler varsa olma ihtimali olan varsa yaptığı bir icraattan dolayı , çünkü bir kalkışma olmuş ve millet ona karşı ayağa kalkmış ve yerine göre bazı mala zarar verilmiş olabilir. Bunların cezalandırılmaması gerekir ama sadece onlar için değil , ileride de olabilecek bir hadise karşısında aynı muafiyet tanınır kanaati doğunca , Allah aşkına kime zarar verir oraya iki tane kelime eklemek?” l ANKARA Milliyet
window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: Ankara , eğitim , Hadise , Temmuz , Saadet Partisi

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =