Seyyid Ahmet Arvasi TYB İstanbul’da Anılıyor

Şair , yazar ve mütefekkir  Seyyid   Ahmet   Arvasi  ,  TYB   İstanbul  Şubesi ile Yarın dergisinin birlikte düzenlediği anma paneli ile  TYB  İstanbul’da yâd edilecek.

haber7
0

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)  İstanbul  Şubesi , toplum ve fikir önderlerimizi kürsüsüne taşımayı sürdürüyor. 3. Sayısı ile okuyucuyla buluşan Yarın dergisinin dosya konusu mütefekkir yazar  Seyyid   Ahmet   Arvasi  ,  TYB  İstanbul’da gerçekleşecek bir panelle anılacak.  TYB   İstanbul  ve Yarın dergisinin işbirliği ile gerçekleşecek panelde , Arvasi’yi talebelerinden Dr. Kemal Tekden , Dr.  Semih Uşaklıoğlu , Dr. Yusuf Gedikli ve Hüdavendigar Onur anlatacak. Yöneticiliğini Yarın Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Bilal Yamak’ın yapacağı panel , 30 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 18.00’de Kızlarağası Medresesi’nde başlayacak.

SEYYİD  Ahmet  ARVASİ KİMDİR? 1932 yılında Ağrı nın Doğubeyazıt ilçesinde doğdu. Babası Abdülhakim  Arvasi  dir. 1952 yılında Erzurum Öğretmen Okulu ndan mezun oldu. Bir süre ilkokul öğretmenliği yaptı. 1958 de Gazi Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü nü bitirdi. Sırayla Balıkesir , Bursa ve  İstanbul  daki Eğitim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =