Filistinli Muhammed Miniatürk’te

İsrail askerleri tarafından geçtiğimiz günlerde gözaltına alınıp serbest bırakılan down sendromlu  Filistinli   Muhammed  Miniatürk’ü ziyaret etti.

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesini protesto etmek amacıyla 10 Aralık Pazar günü Batı Şeria’nın El-Halil kentinde düzenlenen gösterideki Filistinliler arasında bulunan ve İsrail askerleri tarafından darp edilerek göz altına alınan down sendromlu  Muhammed  , psikolojik destek sağlanması amacıyla annesi Vecihe et-Tavil ve babası Halil İbrahim et-Tavil ile birlikte Türkiye’ye getirilmişti. Gözaltına alınması dünyada büyük tepki çeken ve  Filistin direnişinin sembolü haline gelen  Muhammed  , Miniatürk’ü ailesiyle birlikte ziyaret etti.

Ziyaretleri esnasında  Muhammed  ve ebeveynine Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan ve Miniatürk İşletme Şefi Halil İbrahim Topalcı eşlik ettiler. Maketleri ilgiyle inceleyen  Muhammed  ve ailesine , müze ve maketler hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Miniatürk’ün bu özel misafirleri , bilhassa Mescid-i Aksa ve Kubbetü’s-Sahra’nın maketlerinin yanına geldiklerinde duygulu anlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =