Teröristlerin evinden çıktı! 9 ayrı işaret parmağı

Kırşehir'de , DEAŞ üyelerine ait olduğu belirlenen bir evde , ölen örgüt üyelerinin adına para transferleri yapıldığı değerlendirilen parmak izikalıpları bulundu.

haber7
0

Kırşehir de DEAŞ üyelerine ait  olduğu belirlenen bir eve düzenlenen operasyonda , 60 bin dolar ile ölen örgüt  üyelerinin adına para transferlerinin yapılması için kullanıldığı değerlendirilen  parmak izi kalıpları bulundu. Örgüte ait başka bir evde de örgütün elebaşı Bağdadi ye ait olduğu ileri sürülen mektup ile evlilik cüzdanı belgeleri ve kimlik kartları ele geçirildi.

AA muhabirinin emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre , Kırşehir  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri , DEAŞ üyesi oldukları  gerekçesiyle yargılanan örgüt üyelerinin verdiği bilgiler ve en son yakalanan  sözde  Kırşehir  sorumlusunun sorgusunun ardından kent merkezindeki iki hücre evine  baskın düzenledi.

Kent merkezindeki ilk evde DEAŞ adına düzenlenmiş çok sayıda evlilik  cüzdanı şeklinde belgeler bulundu. Belgelerin en başında sözde DEAŞ bayrağı , alt  kısımlarda ise evlenen kişinin fotoğrafları , doğum tarihleri , anne ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =