En önemli mimari eserleri körüklü kamerlarla çekti

Türk fotoğraf sanatçısı ve mimar Ahmet Ertuğ'un , Türkiye ve dünya  mimarlık tarihi  fotoğraflarının yer aldığı  sergi  , Dubrovnik'te açıldı.  sergi  11 Mart tarihine kadar sürecek.

haber7
0

Türk fotoğraf sanatçısı ve mimar Ahmet Ertuğ’un fotoğraflarından oluşan “The Vanishing Point-Sonsuzluk Noktası/Kaçış Noktası” isimli  sergi  ,  Dubrovnik  Modern Sanatlar Müzesinde (MOMA Dubrovnik) açıldı.

ESERLERİ KÖRÜKLÜ KAMERALARLA ÇEKTİ

Türkiye ve dünya  mimari  mirasının korunması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan sanatçı , mimarlık tarihinin en önemli eserlerini körüklü kameralarla çekti. Zagreb Yunus Emre Enstitüsünün de destek verdiği  sergi  , 11 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek.   Dubrovnik’in en önemli beş yapısının da yer aldığı sergide , İtalya’dan saraylar , kütüphaneler ve tiyatrolardan fotoğraflar yer alıyor. Sanatçı sergide  Dubrovnik  fotoğrafları ile Rektör Sarayı , Fransisken Manastırı ve kütüphanesi , Sponza Sarayı atriyumu , 700 yıllık geçmişe sahip olan Dominician Manastırı kütüphanesi gibi birçok önemli eseri sergiliyor.

 

KÖRÜKLÜ KAMERALAR ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =