Avrupa'ya kritik uyarı: Yıkıcı sonuçları olabilir!

 uzmanlar  iklim değişikliğiyle artan küresel sıcaklığın , göç rakamlarını üçe katlayabileceğini söyledi.

haber7
0

Yapılan yeni bir araştırmaya göre  uzmanlar  , iklim değişikliğinin önüne geçilmediği takdirde  Yıkıcı  sonuçları olabileceğini söyledi.

İklim değişikliğinin etkisiyle artan küresel ısınmanın birçok probleme yol açabileceğini söyleyen  uzmanlar  , sığınma talep eden kişi sayısının bu yüzyılın sonuna kadar üçe katlanabileceğini söyledi. 

 

 

Araştırma kapsamında politik ve ekonomik faktörler olmadan yalnızca iklim değişikliğine bağlı olarak milyonlarca insanın her sene Avrupa dan sığınma talep edeceğini söyleyen araştırma lideri ve Colombia Üniversitesi Profesörü Wolfram Schlenker , "Avrupa da evlerini terk etmek zorunda kalmış ve yardıma muhtaç birçok insan sığınma talep edecek" dedi.

İklim değişikliğinin ileri kuraklık , sel , sıcak hava dalgası ve diğer aşırı hava koşullarıyla sonuçlanacağı tahmin edilirken , yaşanan iklim koşullarıyla özellikle Afrika ve Asya kıtalarının güney bölgelerinde olmak üzere birçok kentte tarım yapmanın oldukça zor bir hale geleceği söylendi.

AB Ortak Araştırma Merkezi ve ABD Enerji Departmanı nın finanse ettiği ve Colombia Üniversitesi bilim insanlarının yürüttüğü araştırma kapsamında , 2000 ve 2014 yılları arasında  Avrupa  nın 103 ülkesine yapılan göç başvuruları incelendi. Dört yıllık süreç kapsamında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =