Yunan Cumhurbaşkanı sonradan Aslan kesildi!

 Cumhurbaşkanı  Erdoğan’dan tarihi bir şamar yiyen  Yunanistan   Cumhurbaşkanı  Noel mesajında da Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasına vurgu yaptı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Yunanistan’a yaptığı ziyarette hem  Yunan  Cumhubaşkanı hem de Başbakan Çipras’a  Lozan  konusunda şamar niteliğinde tarihi bir ders vermişti. Erdoğan’ın karşısında koltuktan düşercesine aciz bir durumda olan  Yunanistan  Cumhurbaşkanı noel mesajında  Aslan  kesildi. 

 

 

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis  Pavlopulos  , Noel mesajında , Türkiye ile iyi ilişkilerin Ankara nın Kıbrıs’ın egemenliğine ve Lozan Antlaşmasına saygısına bağlı olduğunu öne sürdü.

Mesajı yansıtan Kathimerini Gazetesi ise bir süre önce  Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve  Yunan  mevkidaşı arasında Atina da yapılan görüşmeyi anımsatarak , Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ay Yunanistan’a yaptığı ziyaret sırasında ikili , antlaşma ile ilgili karşılıklı olarak ender rastlanan açık sözlü beyanlarda bulundular yorumunu yaptı.

Gazete ,  Cumhurbaşkanı  Erdoğan ın  Pavlopulos  ile görüşmesinde , Lozan Antlaşması’nın açıklık gerektiren ayrıntılarının olduğunu söylediğini de yazdı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =