Kazakistan’da Türk filmleri haftası başlıyor

''3.  Türk   filmleri  Haftası–Almatı'' etkinliği , 23 Aralık Cumartesi düzenlenecek gala gecesiyle başlıyor.

haber7
0

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle , Yerli Düşünce Derneği’nin organize ettiği , Tudors’un ana sponsor olduğu , Yunus Emre Enstitüsü’nün katkı sunduğu “3. Türk  filmleri  Haftası–Almatı” etkinliği , 23 Aralık Cumartesi düzenlenecek gala gecesiyle başlıyor.

Festivalin açılışı , Türkiye’de büyük yankı uyandıran ve şu anda izlenme rekorları kıran , gerçek yaşanmış bir hayat hikâyesinden yola çıkılarak uyarlanan “Ayla” filmi ile gerçekleştirilecek. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği , THY ve Ziraat Bankası’nın sponsor olduğu Ayla  filminin Kazakistan-Almatı’da gösterilecek olması büyük ilgi uyandırdı.

Filmin tanıtımı billboard reklamlarına çıkarken , izleyiciler filmi sabırsızlıkla bekliyor.

Ayla filminin yönetmeni ve oyuncularının da katılacağı , birçok dizi oyuncusu ve yönetmenin katılım sağlayacağı film  haftası  , Almatı’da büyük yankı uyandırdı.

Bir hafta sürecek olan etkinlikte; Ayla , Dünyanın En Güzel Kokusu 2 , Dağ 2 , Kocan Kadar Konuş , Köstebekgiller  filmleri  ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak.

3. Türk  filmleri  Haftası–Almatı etkinliğine ayrıca; Beta Tea , Atiker Autogas Systems & LPG Tanks , THY , Zugo , Duru , Alpin Carpet.kz , Almaty Hotel , Laleli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =