Karadeniz kırsalında operasyon!

 Karadeniz   kırsalında  PKK’ya karşı yürütülen ‘Eren Bülbül Operasyonu’ devam ederken yakalanan PKK’lı terörist yer gösterdi , C4 ve zırh delici patlayıcılar ele geçirildi.

haber7
0

Giresun’un Yağlıdere ilçesi  kırsalında  devam eden operasyonlar kapsamında örgüte ait sığınak ve mühimmat depoları ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler arasında zırh delici patlayıcı , C4 diye tabir edilen bomba ile çok sayıda silah ve mühimmat dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta Yağlıdere ilçesi Üçtepeler Beldesi Günlük Yaylası  kırsalında  bölücü terör örgütü PKKmensubu ‘Agit Van’ kod adlı terörist yol temizleme ve açma çalışması yapan iş makinasının önüne çıkarak köylülere teslim olmuştu. Köylülerin sorduğu sorulara cevap veren PKK’lı ismini Ziya Mehmet Yıldırım olduğunu söyleyen teröristin gerçek isminin Hasan Demir olduğu jandarmadaki sorgusunda ortaya çıktı.

Teslim olduktan sonra askere önemli bilgiler veren PKK’lı Hasan Demir , bölgede olası saldırılarda veya eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan C4 ve zırh delici patlayıcıların bulunduğu sığınağın yerini gösterdi.

Askerin yaptığı arama tarama faaliyeti sonrası buluna sığınak ile mühimmat deposunda çok sayıda silah ve patlayıcı ele geçirildi.

“ÖRGÜT KAÇACAK YER ARIYOR”

Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyesi Hasan Demir’de kendisi gibi daha önce teslim olan Mustafa Tolucan’ın ifadelerini doğrulayarak örgütten kaçmak isteyenlerin olduğunu söylediği ifadesine yansıdı. Askere karşı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =