Grip aşısı zararlı diyen Karatay'a tepki geldi

 canan karatay  ,  Grip  aşısının içinde bulunan alüminyum ve cıvanın sağlığa  zararlı  olduğu söylemi , doktorların tepkisine neden oldu.

haber7
0

Prof. Dr. Canan Karatay’ın katıldığı bir söyleşide “Aşıların içinde  alüminyum  ve  cıva  var. Eskiden  cıva  vardı şimdi daha ucuz diye  alüminyum  kullanılıyor. Biliyorsunuz ,  alüminyum  Alzheimer sebebidir. Onun için D vitamini en güçlü aşıdır” demecine  Enfeksiyon Hastalıkları  Derneği Başkanı   tepki  geldi. Ceyhan: “Akademik unvan taşıyan ancak konunun uzmanı olmayan kişilerin konuşmaları nedeniyle aşıyı reddeden aile sayısı 2016 yılında 10.000’ in üzerine çıkmıştır. Bu 10.000 çocuğun bir kısmının öleceğini tahmin etmek zor değildir. Yine bu sebeple boğmaca vakaları son üç yıldır belirgin bir şekilde artmaktadır. Karatay’ı , bilim ve akıl süzgecine davet ediyorum” dedi.

LÜLEBURGAZ DAKİ AYKIRI KONUŞMA

Konuşmacı olarak 16 Aralık 2017’de katıldığı Lüleburgaz Belediyesi’nin ‘Aykırı Sohbetler’ söyleşisinde “Aşıların içinde  alüminyum  ve  cıva  var. Eskiden  cıva  vardı şimdi daha ucuz diye  alüminyum  kullanılıyor. Biliyorsunuz ,  alüminyum  Alzheimer sebebidir. Onun için D vitamini en güçlü aşıdır. Bakın Kanada , domuz gribi zamanında ‘ben halkıma aşı yaptırmayacağım’ dedi ve bedava D vitamini dağıttı. Geçen hafta İngiliz Sağlık Bakanlığı çok önemli bir çalışma yayınladı ve bütün hamilelere ve doğurganlık yaşında olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =