Siemens’ten Gebze’ye yeni fabrika yatırımı

 Kocaeli  Gebze’ye Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası açan Siemens’in , bölgeye yatırım tutarı 65 milyon euro’ya ulaştı.

milliyet
0

ANKARA Milliyet

Başbakan Binali Yıldırım , Kudüs tasarısının BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesine ilişkin olarak “Bu karar Kudüs için , barış çabaları için bölgedeki  yeni  bir fırsat doğurmuştur. Gözdağı ve tehditler ile ülkelerin iradelerini etki altına alma gayretleri BM Genel Kurulu’ndan çıkan bu kararla başarısızlığa uğramıştır” dedi. Yıldırım , tasarının 128 oyla kabul edilmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada , şunları kaydetti:
‘Ezilenin yanındayız’
“BM Genel Kurulu’nun Kudüs konusunda büyük çoğunlukla aldığı karar memnuniyet vericidir. Bu karar Kudüs için , barış çabaları için bölgedeki  yeni  bir fırsat doğurmuştur. Gözdağı ve tehditler ile ülkelerin iradelerini etki altına alma gayretleri BM Genel Kurulu’ndan çıkan bu kararla başarısızlığa uğramıştır. Güçlünün değil haklının güçlü olduğunu BM bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Oylama , ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme kararının uluslararası hukuku ve ilgili BM Kararlarını çiğnediğini , insanlık vicdanının ezici çoğunluğuna ters bir karar olduğunu inkâr edilemeyecek şekilde teyit etmiştir. Bu karar gösteriyor ki , üç semavi din için de kutsal olan Kudüs’le ilgili alınan tek yanlı kararlar asla kabul görmeyecektir. Filistin meselesine adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulunmadan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =