Bitcoin nedir? Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 Bitcoin  konusu gündemde sıkça konuşulmaya ve araştırılmaya başlandı. Sizler için  Bitcoin   nedir  sorusunun cevabını ve  Bitcoin   alırken  önem verilmesi gereken noktaları derledik. İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...

milliyet
0

Son günlerde oldukça popüler hale gelen  Bitcoin  yatırımcılarının gözbebeği durumunda... Peki  Bitcoin   nedir  , yatırım yapmadan önce hangi konulara  dikkat   edilmesi  gerekir?  Bitcoin  yatırımı yapacakları yakından ilgilendiren bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

BİTCOİN NEDİR?

Bitcoin

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto kullanıcı adını kullanan biri tarafından çıkarıldı. Gerçek kimliği bilinmiyor.

Bitcoin in piyasa değeri  ise 280 milyar dolar civarında. Bu rakam ile  Bitcoin  şimdiden Mcdonald s , Verizon , Goldman Sachs gibi devleri geride bırakmış durumda. 

Bitcoin alım satımı hizmeti veren yerli ve yabancı pek çok platform bulunuyor. Bu platformlar kullanıcılara hesaptan havaleden kredi kartından transfere kadar pek çok opsiyon sunarak işlem yapılabilmesini sağlıyor.

BİTCOİN ALIRKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

-Öncelikle  Bitcoin  yatırımı yapılacak şirket ile ilgili mutlaka araştırma yapılmalı. İnternette bu platformlar ile ilgili pek çok yorum ve öneri ile karşılaşıp durum değerlendirmesi yapılabilir. 

-Söz konusu platformların  Bitcoin  alım ve satım işlemlari karşılığı sizden tahsil edeceği ücretleri de incelemenizde fayda var. Zira bu oran oldukça değişken bir yapı içerisinde.

-Yatırım yapacağınız platformu seçip , üyeliğinizi oluşturduktan sonra mutlaka 2FA özelliğini devreye sokun. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =