Evi yanan kayıp aile hakkında savcılıktan açıklama

 Kastamonu  Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı , 'Kastamonu'daki  kayıp   aile  ile ilgili sır çözüldü' başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

haber7
0

Kastamonu da iki evin kullanılamaz hale geldiği  yangının ardından 22 gündür ulaşılamayan Çataloğlu ailesini arama çalışmaları  sürüyor.

Bürme köyü Kuzören Mahallesi nde 29 Kasım da çıkan yangının ardından  haber alınamayan Çataloğlu ailesinin bulunmasına yönelik arama çalışmalarından  henüz sonuç alınamadı.

Fazıl Çataloğlu nun torunu Serdar Çataloğlu na ait olduğu tahmin  edilen ,  yanan  evin enkazında bulunan cesedin Ankara Adli Tıp Kurumundaki  incelemesi ise sürüyor.   Jandarma  ekipleri , komandoların katılımıyla bölgede arama  çalışmalarını sürdürüyor.

SAVCILIK: SIR ÇÖZÜLEMEDİ

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı , iki  evin kullanılamaz hale geldiği yangının ardından ulaşılamayan 5 kişilik aileyle  ilgili bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan "Kastamonu daki  kayıp   aile  ile  ilgili sır çözüldü" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.  Olayın çok yönlü soruşturulduğunu ve her ayrıntının  değerlendirildiğini ifade eden Kantarcı , soruşturmanın içeriğine yönelik veya  soruşturmanın akıbetini etkileyecek türde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı  gibi toplumda yanlış anlamalara da neden olabileceğini belirtti. 

5 KİŞİDEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =