İslam hat sanatı sergisi Paris'te açıldı

Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin desteğiyle MÜSİAD  Paris  Şubesi , Kumbaracı 4 Sanat Galerisi ve THY iş birliğinde hazırlanan "İkra" adlı sergi izlenime sunuldu.

haber7
0

Hattatlar Mustafa Cemil Efe ve Seyit Ahmet Bursalı nın eserlerinden oluşan "İkra" adlı sergi , Fransa nın başkenti  Paris  te açıldı.

Galerie Joseph Bachaumont salonunda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Paris  Şubesi , Kumbaracı 4 Sanat Galerisi ve Türk Hava Yolları (THY) iş birliğinde düzenlenen serginin açılışında konuşan Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytun , bu sergide 2 bin yıldan fazladır icra edilen  Hat  sanatını tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

NUMAN KURTULMUŞ UN SERGİ İÇİN YOLLADIĞI MESAJ OKUNDU

MÜSİAD  Paris  Şube Başkanı Hakan Kalaycı ise serginin hazırlamasına katkıda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek , Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş un serginin açılışı vesilesiyle gönderdiği mesajı okudu.

Kurtulmuş mesajında , kadim kültür mirasının zenginliğini yansıtan en güzel örneklere sahip  Hat  sanatının yurt dışında tanıtılması dolayısıyla MÜSİAD ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =