Devlet Bahçeli için özel olarak tasarlandı!

Bitlis'in Ahlat ilçesindeki  baston  ustalarından Gökbulak , MHP Genel Başkanı  Devlet   Bahçeli  için  özel  bir  baston  hazırladı.

haber7
0

Bir haftalık yoğun çalışmayla ve tamamen el işçiliğiyle yapılan bastonun üzerinde; Selçuklu motiflerinin işlendiği , bozkurt başlıklı , bir tarafına 3 hilal ve bir tarafına da Türk bayrağı yer alıyor.

Gazetecilere konuşan bastonun tasarımcısı Gökbulak , “Sevdiğiniz , saygı duyduğunuz bir insana  baston  hediye etmek , ona sağlıklı uzun ömürler dilemenin en güzel yoludur. Bir haftalık yoğun çalışmayla parti logolarıyla birlikte bozkurt başlıklı bir  baston  tasarladım.

Yapmış olduğum bu özel bastonu  Devlet Bahçeli  ye takdim edilmesi için MHP Ahlat İlçe Başkanı Tahsin Gülsar ve teşkilatına teslim ettim. Ceviz ağacından yapmış olduğum bozkurt başlıklı kılıçlı  baston  oldukça özel bir üründür. Bozkurt başlıklı bastonda çok eski bir gelenektir. Bu nedenle bastonu hem bozkurt başlıklı hem de kılıçlı yaptım. İkisinin bir bastonda buluşması ve gövde kısmında ise Ahlat taki tarihi eserlerde bulunan Selçuklu yıldızının işlenmesi de bastona ayrı bir güzellik kattı” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =