Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Karaman a havalimanı müjdesi!

Karama ta toplu açılış töreninde konuşan  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan   Karaman  a 2 milyon yolcu kapasiteli  havalimanı  yapılacağını açıkladı.

milliyet
0

Karama ta toplu açılış töreninde konuşan  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan   Karaman  a 2 milyon yolcu kapasiteli  havalimanı  yapılacağını açıkladı.

İstiklalimiz ve istikbalimiz için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle yadediyorum. Tüm terör örgütlerine karşı ecdadına yakışır duruş ortaya koyan tüm Karamanlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.  Karaman  a 16 Nisan da yüzde 64 lük evet oranı ile bize verdiği güçlü destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz milletimiz için yer gelmiştir vesayetçilere , yeri gelmiştir darbecilere , yeri gelmiştir terör örgütlerine , yeri gelmiştir yedi düvele kafa tuttuk , bu uğurda her şeyi göze aldık.

Bugün açılışını yaptığımız 170 kalem eser ve hizmet şehrimize hayırlı olsun.  Karaman  ın içinde yeni yeni şehirler kuruyoruz. Çünkü  Karaman  adeta göç alan bir ilimiz. Sanayileşmede yeni adımlar atıyoruz. Ermenek Devlet Hastanesi nin ek binasının , Kazım Karabekir Hastanesi nin ve diğer tesislerin açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. 2000 konut daha hazırlanıyor. Yakında onlar da teslim edilecek. Hepsi satıldı. Artık  Karaman  çekim şehri oldu. Burada işsizlik yok. Bak , nereden nereye?

Ulaştırmada sizlerin gayet yakından bildiği Konya-Karaman yolu , Karaman-Mersin sınırı yolu , Karaman-Ermenek yolu gibi çok önemli bölünmüş yol projelerinin resmi açılışlarını da bugün yapıyoruz.  Karaman  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =