Elazığ da kaybolan üniversite öğrencisi genç kızın cesedi bulundu

 Elazığ  da , Karakaya Baraj Gölü ne atlayarak intihar  etmiş olabileceği değerlendirilen  üniversite   öğrencisi  Havva Deringöl ün  cesedi   bulundu.

milliyet
0

AA

Yakınlarının 1 Aralık tan itibaren haber alamadığı Kovancılar Meslek  Yüksekokulu 2. sınıf  öğrencisi  20 yaşındaki Deringöl ün cesedine , AFAD ve  Elazığ   İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığından  gelen 14 kişilik özel ekip tarafından yürütülen çalışmalarda , gölde tarama yapan  yüzer platform üzerine yerleştirilen ROV adı verilen su altı tespit cihazıyla  ulaşıldı.

Deringöl ün  cesedi  baraj gölünden çıkarıldıktan sonra  Elazığ   Belediyesine ait cenaze aracıyla otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi  Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ailesinin 1 Aralık tan itibaren haber alamadığı Kovancılar Meslek  Yüksekokulu 2. sınıf  öğrencisi  20 yaşındaki Havva Deringöl ün bulunması için  başlatılan çalışmalarda ,  genç   kızın  aynı gün  Elazığ  Minibüs Terminali nden  bindiği minibüsün Malatya ya hareket ettiği belirlenmişti.

Kömürhan Köprüsü yakınlarında minibüsten inen Deringöl e ait nüfus  cüzdanının iki gün sonra köprü yakınlarında balıkçı ağına takılması üzerine baraj  gölünde AFAD ve  Elazığ  İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ne bağlı  ekiplerce arama başlatılmıştı. Çalışmalara Deniz Kuvvetleri Komutanlığından gelen  14 kişilik özel ekip de dahil olmuştu.

  

 


window._taboola = window._taboola || ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =