Ayla'ya Oscar'dan kötü haber
Etiketler:

İzlenme rekorları kıran Türkiye'nin yabancı dilde  Oscar  aday adayı  Ayla  filmi Yabancı Dilde En İyi Film dalında listeye giremedi.

haber7
0

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi üyeleri , bu dalda mücadele edecek olan 9 filmi belirledi. Listede bu yıl Türkiye de izlenme rekorları kıran ve ülkemizin yabancı dilde en iyi film Oscar aday adayı Ayla filmi bu listede yer almıyor.

Fatih Akın ın Altın Küre için de yarışan filmi In The Fade (Paramparça) ise listenin iddialı yapımları arasında yer aldı. Akın ın filmi Almanya adına yarışıyor.

İşte Yabancı Dilde En İyi Film dalında listeye giren dokuz film:

In the Fade (Paramparça) yabancı film dalında Altın Küre adayı aynı zamanda.Şili: A Fantastic Woman- Yönetmen:Sebastián Lelio Almanya: In the Fade) Yönetmen: Fatih Akın Macaristan: On Body and Soul- Yönetmen:Ildikó Enyedi İsrail: Foxtrot - Yönetmen: Samuel Maoz Lübnan:The Insult- Yönetmen:Ziad Doueiri Rusya: Loveless- Yönetmen:Andrey Zvyagintsev Senegal:Félicité- Yönetmen: Alain Gomis Güney Afrika: The Wound- Yönetmen:John Trengove İsveç: The Square- Yönetmen: Ruben Östlund

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =