Yaptığı şeye inanamayacaksınız! Resmen vahşet

 Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı'ndan emekli olan A.K. pompalı tüfekle peş peşe ateş açarak bir ağacı devirdi.

haber7
0

 A.K. , olayın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Tepkilere neden olayın basına yansımasının ardından Gölcük  Orman  İşletme Müdürlüğü ekipleri , A.K. hakkında tutanak tutarak Cumhuriyet Savcılığı na iletti.

Konuyla ilgili Gölcük  Orman  İşletme Müdürlüğü nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden paylaşılan ve sonrasında ulusal , yerel ve sosyal medyada haber olan bir video yayınlanmıştır. Paylaşılan videonun içeriğinde , olayın Gölcük  Orman  İşletme Müdürlüğü , Yuvacık  Orman  İşletme Şefliği sorumluluk alanında gerçekleştiği anlaşılmıştır. Video , içeriği gereği , gerek sivil toplum kuruluşlarınca , gerek vatandaşlarımızca tepkiyle karşılanmıştır. Kurum sorumluluğu gereği bu ve benzeri davranışlara asla sessiz kalmayıp , müsamaha göstermediğimizi özellikle ifade etmek isteriz. Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu hassasiyet bizleri mutlu etmiş , ormanların korunması ve  Orman  suçlarıyla mücadele hususunda azmimizi arttırmıştır.  Orman  İşletme Şefliğimiz tarafından , pompalı tüfekle ateş ederek 1 adet ağacın hayatiyetini kaybetmesine sebep olan şüpheli hakkında  Orman  Kanunu nun 14. Maddesi ne muhalefet suçundan 11 aralık tarihinde tutanak düzenlenip , Cumhuriyet Savcılığı na tevdi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =