Ağrı da şelale ve dere dondu
Etiketler:

Son günlere soğuk havanın yaşamı olumsuz yönde etkilediği Ağrı’da  şelale  ve  dere  dondu.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

İHA

Sibirya soğuklarının etkisi altına giren Ağrı’da geceleri hava sıcaklığının sıfırın altında eksi 25 derece kadar düşmesi nedeniyle Taşlıçay ilçesine bağlı Aşağı Toklu Köyü’nde bulunan ve geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan  şelale  ve  dere  buz tuttu. Yaz ve kış aylarında yerli turistler başta olmak üzere çevre köylerden vatandaşların ziyaret ettiği şelalede dondurucu soğuklar nedeniyle metrelerce uzunluğunda buz sarkıtları oluştu.

Köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan yüksekliği 13 metre derinliği ise 5 metre olan şelalede oluşan buz kütleleri büyülüyor. Oluşan buz sarkıtlarını görmeye gelen vatandaşlar zaman zaman fotoğraf ve video çekerek sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşıyor. Öte yandan soğuk havalar nedeniyle şelalenin yakınlarında bulunan ve Murat Nehri’nin önemli kollarından olan derenin de buz tuttuğu gözlendi. Buz kütlelerinin görüldüğü derede kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

 10 METRE UZUNLUĞUNDA BUZ SARKITLARI VAR

 Köyde ikamet eden Emrah Deniz adlı vatandaş köyün adı ile anılan şelalenin özellikle yaz aylarında gurbetçiler tarafından ziyaret edildiğini söyledi. Şelalenin her geçen gün daha da buz tuttuğunu belirten Deniz , vatandaşların şelalede bol bol fotoğraf ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =