Siirt ve Batman da PKK/KCK operasyonu: 13 gözaltı

 Siirt  İl Jandarma Komutanlığı na bağlı ekipler tarafından Kurtalan ilçesinde ve  Batman  da yapılan operasyonlarda ,  PKK/KCK  terör örgütüne yardım ettikleri belirlenen 13 kişi gözaltına alındı.

milliyet
0

DHA

Kurtalan ve  Batman  da düzenlenen operasyonla ilgili Siirt Valiliği nce yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"Siirt İl Jandarma Komutanlığı nca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde ,  Siirt  ili Kurtalan ilçe merkezi ve köylerinde  PKK/KCK  terör örgütüne yardım eden şahısların faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik olarak ,  Siirt  Kurtalan ilçesi ve  Batman  merkezli 13 işbirlikçi şahsa yönelik 25 adreste eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Düzenlenen operasyonda; 12 adet cep telefonu , 11 adet sim kart , 4 adet hafıza kartı , 2 adet dizüstü bilgisayar , 1 adet tablet , 13 adet CD , 7 adet flash bellek , 4 adet bölücü terör örgütünü simgeleye renklerde flama ve bileklik , 6 adet örgütsel içerikli kitap , 2 adet ruhsatsız yivsiz av tüfeği , 1 adet kart okuyucu , 1 adet el dürbünü ele geçirilmiştir. Söz konusu olayla ilgili 13 şüpheli gözaltına alınarak ,  Siirt  Cumhuriyet Başsavcılığı na bilgi verilmiş ve alınan talimatlar doğrultusunda gerekli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =