Ayla'nın kore gazisi Süleyman Dilbirliği'nin eşi bugün vefat etti! Nimet Dilbirliği kimdir?

Hikayesi  Ayla  filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden  kore   gazisi   Süleyman  Dilbirliği'nin  eşi   Nimet   Dilbirliği  de  bugün  hayatını kaybetti. İkisi son yolculuğuna birlikte uğurlanacak. Peki ,  Nimet   Dilbirliği  kimdir?

haber7
0

Hikayesi  Ayla  filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden  kore   gazisi  Emekli Astsubay Süleyman  Dilbirliği  nin  eşi   Nimet   Dilbirliği  , eşinin ölümünden bir gün sonra bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Hikayesi  Ayla  filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden  kore   gazisi  Emekli Astsubay Süleyman  Dilbirliği  nin  eşi   Nimet   Dilbirliği  , eşinin acısına dayanamayarak bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Eşinin acısına dayanamayan  Nimet   Dilbirliği  nin bu sabah evinde öldüğü öğrenildi.

BİRLİKTE UĞURLANACAKLAR

Bunun üzerine Süleyman  Dilbirliği  için bugün cuma namazının ardından düzenlenecek cenaze töreni ikindi vaktine ertelendi. Süleyman  Dilbirliği  nin  eşi   Nimet   Dilbirliği  ile son yolculuğuna uğurlanacağı kaydedildi.

CENAZE TÖRENİ İKİNDİYE ERTELENDİ

AA nın habeine göre , Bunun üzerine Süleyman  Dilbirliği  için bugün cuma namazının ardından düzenlenecek cenaze töreni de ikindi vaktine ertelendi. Süleyman ve  Nimet   Dilbirliği  nin cenazeleri ikindi vakti toprağa verilecek.

Nimet  Dilbirliği  ile "Astsubay Süleyman"ın 65 yıllık evli oldukları öğrenildi.

Astsubay Süleyman  Dilbirliği  ,  kore  Savaşı sırasında ailesini savaşta yitiren 5 yaşındaki bir kız çocuğunu sahiplenerek adını  Ayla  koymuş ve bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =