FETÖ'nün yeniden yapılanma planı çökertildi

FETÖ elebaşısı Gülen'in yeğeni Selman Gülen'in de (33) yakalandığı operasyonun detayları ortaya çıktı.

haber7
0

Ankara Emniyeti nin önceki gün düzenlediği ve  FETÖ  elebaşısı Gülen in yeğeni Selman Gülen in de (33) yakalandığı operasyonun detaylarına SABAH ulaştı. Gülen in Yenimahalle ilçesinde gaybubet evinde saklandığı öğrenildi.

ANKARA YI YENİDEN AYAĞA KALDIRMA GÖREVİ

Operasyonun 6 aylık takip sonrasında düzenlendiği ve örgütün mahrem yapısını ortaya çıkarmaya yönelik operasyonda yeğen Gülen in  FETÖ  yü  Ankara  da  yeniden  ayağa kaldırma organizasyonunda önemli görev üstlendiği ortaya çıktı.

Operasyonda 25 gaybubet evi ve bu evlerle ilişkili sivil yapıda görevli 87 örgüt üyesi tek tek tespit edildi. Sivil yapıdakilerin ikamet ettiği 48 adresde belirlendi.

Gülen in örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu , Bank Asya ya talimat üzerine para yatırdığı , bir dönem  FETÖ  nün  yapılanma  kurmak için zorlandığı ülkelerden biri olan Rusya da üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüttüğü öğrenildi. Selman Gülen in  FETÖ  şirketleri arasında bulunan Kaynak Holding de SGK kaydı olduğu ortaya çıktı.

KPSS HIRSIZLARINA HAPİS 

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen  FETÖ  nün KPSS sınavı hırsızlığına ilişkin 9 kişinin yargılandığı dava tamamlandı. Mahkeme sanıklara , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =