O devlet kurumu kapanıyor...

Başbakan Binali Yıldırım , uzun süredir üye ataması yapılmayan Şeker  kurumu  nun ve buna bağlı Şeker Kurulu nun kapatılacağını söyledi.

hurriyet
0

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu’na katılan Başbakan Binali Yıldırım , iş adamlarına Şeker  kurumu  ve buna bağlı olarak Şeker Kurulu’nun kapatılacağını açıkladı.

Yıldırım , uzun süredir üye atanmayan kurulun kapatılacağını söylerken , bununla ilgili kararın da kısa sürede yayınlanacağını söyledi. Yıldırım , yeni dönemde Tarım Bakanlığı’nda daire başkanlığı gibi bir yapıyla Şeker  kurumu  ve Kurulu’nun görevlerinin yerine getirileceğini ifade etti.

2001 YILINDA KURULDU
2001 yılında çıkarılan 4634 sayılı Şeker Kanunu’yla kurulan Şeker Kurulu , aynı tarihte kurulan Şeker Kurumu’nun karar organı niteliğinde bulunuyor. Biri başkan ve biri başkanvekili olmak üzere toplam 7 üyeden oluşan kurulda , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı , Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı , Ekonomi Bakanlığı’nın yanı sıra sektörden de temsilciler bulunuyor. Kurulun ayda minimum iki kez toplanması gerekiyor. Olağanüstü toplantı yapma yetkisine de sahip olan kurulun oy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =