Sinir bozucu meslektaş beyin için harika

Hemen hemen herkes sorunsuz , huzurlu bir çalışma ortamı ve kafa dengi iş arkadaşları ister. Ancak Hollandalı nöropsikoloji uzmanı Prof. Dr. Erik Scherder ,  beyin  sağlığı için bunun aksini savunuyor.

milliyet
0

Hollandalı nöropsikoloji uzmanı Prof. Dr. Erik Scherder e göre işyerinde sizi rahatsız eden ,  Sinir   bozucu  insanlar varsa bundan memnun olmalısınız. Çünkü ,  Sinir   bozucu  bir iş arkadaşı ,  beyin  için  harika  bir şey!

Amsterdam Özgür Üniversite öğretim üyesi Scherder , günlük hayattaki rahatlık ve konforun insanlar için pek de yararlı bir durum olmadığını düşünüyor.

Scherder e göre , sorunsuz , hiçbir şey yapmadan geçirilen bir gün  beyin  açısından istenmeyen ve "heba olmuş" bir süreç.

"Beyin sorunlardan faydalanır. Onları çalıştırarak sağlıklı kalır" diyen Hollandalı uzman , bunun için de  Sinir   bozucu  bir iş arkadaşının büyük katkı sağladığı görüşünde:

"Sorun yaratmamalısınız ama bir sorun varsa çözmelisiniz. Berbat ,  Sinir   bozucu  bir  meslektaş  tabii ki harika! Toplantılarda şikayet eder , bunu aşmak zorunda kalırsınız. Can sıkıcı evet ama  beyin  için halletmesi gereken bir iş..."

Prof. Dr. Scherder , bunun sonucu ateşlenen  Sinir  hücrelerinin sınırılarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =