Skandal büyüyor! Anneler isyan etti

 Adana  Meydan Doğumevi Hastanesi'nde dünyaya getirdikleri bebeklerin kendilerine 'öldü' denilerek başkalarına satıldığını iddia eden  Anneler   isyan  etti.

haber7
0

Bir televizyon programına katılan bir grup kadının 1980 ve 1990 yıllarında AdanaMeydan Doğumevi Hastanesi nde dünyaya getirdikleri bebeklerin , kendilerine öldü denilerek daha sonra satıldığını iddia etmesi üzerine  Adana  Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

O yıllarda doğum yapan ve bebeklerinin öldü denilerek kendilerine verilmediğini öne süren Melek Akar , Zeynep Çağlardere , Amber Özdemir ve İkram Başkale hastaneye gelerek basın açıklaması yaptı. Amber Özdemir , ikizlerinin bir tanesinin kendisine verilmediğini iddia ederek , “O zaman cahillik zamanıydı. Hiçbir açıklama yapmadılar. Televizyon kanalında gördükten sonra şüphelerim arttı” diye konuştu. İkram Başkale ise 1993 yılında 3-4 saat süren sezaryen ameliyatının ardından kendisine bebeğinin ölü doğduğunun söylendiğini aktararak , “Bebeğini istersem kendilerinin gömebileceğini söylediler. Ben de cahil aklımla bir şey diyemedim. Şimdiki aklım olsaydı hastaneyi yıkardım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =