Volkan Bozkır: Kudüs ün statüsünün değişmesi infiale yol açacaktır

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı  Volkan   Bozkır  , ABD nin  Kudüs  ü İsrail in başkent iolarak tanıma kararına ilişkin "Kudüs te emrivaki ile İsrail lehine gerçekleştirilecek statü değişikliği , Müslüman ve Hristiyan toplumlarında öneml

milliyet
0

DHA

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı  Volkan   Bozkır  , ABD nin  Kudüs ü İsrail in başkent olarak tanıma kararına ilişkin "Kudüs te emrivaki ile İsrail lehine gerçekleştirilecek statü değişikliği , Müslüman ve Hristiyan toplumlarında önemli bir  infiale   yol   açacaktır  , beklenmedik çatışmaların da nedeni olacaktır." dedi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı AK Parti li  Volkan   Bozkır  , Meclis teki makamında Suudi Arabistan ın Ankara Büyükelçisi Velid bin Abdulkerim el-Hireyci yi kabul etti.  Büyükelçi Hireyci ile Trump ın  Kudüs  ü İsrail in başkenti olarak tanıma kararını değerlendirdiklerini bildiren  Volkan   Bozkır  ,  Kudüs  ün kutsal bir mekan olduğunu kaydetti.  Emrivaki ile İsrail lehine gerçekleştirilecek bir statü değişikliğinin Müslüman ve Hristiyan toplumlarında önemli bir  infiale   yol  açacağına dikkati çeken  Volkan   Bozkır  şunları söyledi:

“Kudüs , Türkiye ve İslam toplumu için de son derece önemli bir meseledir. Türkiye için kırmızı çizgidir. Filistin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =