iTaksi uygulaması başladı

 İBB  Başkanı Mevlüt Uysal , tamamıyla yerli ve milli bir yazılım olan  iTaksi  uygulamasıyla taksici esnafı ile müşterilerin daha kolay ve pratik bir şekilde buluşacağını kaydetti.

haber7
0

İstanbul Kongre Merkezindeki "Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası" kapsamındaki organizasyona katılan Uysal , burada  iTaksi  uygulamasını tanıttı.

İstanbul daki mevcut taksileri ve taksici esnafını teknolojiyle buluşturmak için gayret gösterdiklerini anlatan Uysal , uygulamanın 2 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu belirterek , "Tabii bütün dünya şu anda hiçbir aracı olmayan çok geniş bir araba ağı , sistemi olan Uber’i çok konuşuyor. Ancak baktığımızda bu sistemin bizim açımızdan sıkıntıları var. İstanbul’da yıllardır oluşmuş mevcut taksici esnafı , bunların yıllardır emek vererek oluşturdukları bir ağ ve ticari taksi plakasının bir değeri var. Uber her şeyi alt üst eden bir yapı. Madem teknoloji bu kadar gelişiyor , insanların hayatını kolaylaştırıyor , o zaman teknolojiyi kullanılırken faydalı hale getirelim dedik." diye konuştu.

İBB olarak İstanbul Taksiciler Odası ile mevcut sistemi daha iyi işler hale nasıl ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =