Terör örgütünün sözde çağrı merkezi çökertildi

Jandarmadan PKK’nın iletişimine darbe...  Terör  örgütü PKK nın Türkiye ile Kuzey Irak arasındaki iletişim  merkezi  ele geçirildi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gizlilikle yürütülen bir operasyon kapsamında Silopi ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde bir iş yerine yapılan baskında  Terör  örgütü PKK nın  sözde   çağrı   merkezi  olarak kullandığı techizat ele geçirildi.  Terör  örgütü tarafından  çağrı   merkezi  olarak kullanılan techizatlarla Kuzey Irak’ta bulunan örgüt mensupları ile yasa dışı iletişim sağlandığı tespit edildi.  
  Şırnak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yaklaşık 4 ay süren takip sonucunda operasyon yapıldı. Gizlilikle takibe alınan iş yerine yapılan operasyonda 20 bin adet Irak bölgesinde kullanılan Korek hattı , 8 adet sinyal verici modem , 8 adet akü ve çok sayıda iletişim kabloları ele geçirildi.  sözde   çağrı   merkezi  olarak kullanılan iş yerinin camları siyah cam filmi ile kapatılırken , 1 kişinin de sürekli olarak bekçilik yaptığı tespit edildi. Operasyonda ele geçirilen her modemde 8 adet sim kart yuvasının olduğu belirtildi.

  Türkiye de ilk defa yasa dışı  çağrı   merkezi  tespit edildi

  İlk defa Şırnak’ın Silopi ilçesinde ele geçirilen bu techizat ile  Terör  örgütü PKK nın yasa dışı iletişim kurduğu belirlendi. Örgüt mensuplarının ele geçirilen techizat ile yasa dışı iletişim sağladığı tespit edildi. Kuzey ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =