Ayder Yaylası yeniden inşa edilecek!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan , Ayder'i doğal güzelliklerine tekrar kavuşturup , özlenen Ayder'i  inşa  edeceklerini belirtti.

haber7
0

TOKİ Başkanı Turan , yaptığı açıklamada , Rize deki  Ayder  yaylasını yenilemek ve korumak için 14-15 Ekim de "Arama Konferansı" yaptıklarını anımsattı.

Kentsel tasarım projesi için dört farklı alternatif proje çalışması başlattıklarını söyleyen Turan , bu kapsamdaki Arama Konferansı yla sivil toplum örgütleri , kamu sektörü , özel sektör ve özellikle  Ayder  deki hak sahipleri ile yerel halkın ortak fikir arayışında bir araya getirildiğini ifade etti.

Arama Konferansı na ilişkin sonuç raporlarının tamamlanma aşamasında olduğunu dile getiren Turan , şöyle konuştu:

"Kentsel tasarım projelerimizi tamamlayıp , yapacağımız çalıştay ile kentsel tasarım ve mimari yaklaşım alternatifleri üzerinde istişarelerde bulunacağız. Gerçekleştireceğimiz çalıştay ile mülkiyet sorunlarının çözümü , proje modelleme yaklaşımının geliştirilmesi , doğal ve sosyolojik olarak sürdürülebilir bir alan yönetimi konularında ortak kararlar üreteceğiz. Sonrasında kentsel tasarım projelerimizi tamamlayıp , projemizi vatandaşlarımıza tanıtacağız."

Kentsel tasarım projesini vatandaşlara tanıtıp , hak sahiplerinden görüş alacaklarını , bölgedeki bütün paydaşları bir araya getirip "Sürdürülebilir bir  Ayder  i nasıl  inşa  ederiz?" sorusuna cevap arayacaklarını anlatan Turan , "Arama Konferansı , alan gezisi ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =