Güney Kore'den Ayla'ya engel!

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu , yaklaşık 1.5 yıldan bu yana eserin  Güney  Kore'de vizyona girmesi için girişimlerde bulunduklarını belirterek , "Bürokratik bir  engel  var" dedi.

haber7
0

Türkiye nin Oscar için Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde aday adayı gösterdiği  Ayla  filminin yapımcısı Mustafa Uslu , eserin  Güney Kore  de vizyona girmesi için yürüttükleri çalışmalarda son gelişmeleri anlattı.

"DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI NEZDİNDE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana filmin  Güney Kore  de vizyona girmesi için girişimlerde bulunduklarını belirten Uslu , şöyle konuştu: "Güney  Kore  ye gittik , bütün görüşmeleri yaptık. Görüşmelerde bize süper diyorlar. Ancak , iki gün sonra , Filminizi dağıtamıyoruz , üzgünüz diye mail le yanıt veriyorlar. Bürokratik bir  engel  var. Bunu anlamış değiliz. Dışişleri Bakanlığı nezdinde görüşmelerimiz devam ediyor"

"SANATIN GÜCÜNÜ KİMSE ENGELLEYEMEZ"

Filmin diğer ayağının  Güney Kore  olduğunu ifade eden Uslu , şöyle konuştu: "Seul de 27 Ekim de gala yaptık , burada filmimiz ayakta alkışlandı , Türkiye den çok daha fazla ilgi aldı.  Ayla  filmi şu anda 27 ülkede yayında. Bu ülkeler arasında Çin de bulunuyor.  Güney Kore  den aynı ilgiyi görememek bizi üzüyor. Hiç kimse bu filmi Güney Korelilerden ayırmamalı. Bu film iki ülke arasındaki dostluğu anlatıyor. Zaten geç kalınmış tarihsel bir film. İnşallah  Güney Kore  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =