Gülaylar Group, Kozyatağı Carrefour’u 269 milyon Euro ya satın aldı

Avrupa’nın en büyük fonlarından biri olan Aerium’a bağlı Bainbridge Holding’in sahibi olduğu  Kozyatağı   Carrefour  AVM’yi  Gülaylar   Group   269   milyon   Euro  bedelle  satın  alıyor. Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi ile birlikte hisse devri

hurriyet
0

127 dönüm alan üzerinde bulunan  Kozyatağı   Carrefour  AVM’nin satışı ile ilgili yürütülen görüşmelerde sona gelindi. 24 yıl önce açılan AVM’nin yeni sahibi , City’s
ve Meydan İstanbul AVM’nin de sahibi olan  Gülaylar   Group  oluyor. Satış bedeline ilişkin üzerinde anlaşılan tutar ise  269   milyon   Euro  olduğu öğrenildi.

YENİ SAHİBİ CİTY S AŞ OLACAK

Rekabet Kurumu nun da onay vermesi ile birlikte hisse devir işlemi de gerçekleştirilmiş olacak. Söz konusu dev AVM nin yeni sahibi City s Gayrimenkul Geliştirme AŞ olacak.


126 MARKA FAALİYET GÖSTERİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni metro ağı içindeki dev AVM’de 126 marka hizmet veriyor. Yılda 21  milyon  kişinin ziyaret ettiği AVM’nin kiralanabilir alanı 65 bin 400 metrekare seviyesinde.


BİN 600 KİŞİ ÇALIŞIYOR 

100 yıla yakın geçmişi bulunan  Gülaylar  Group’un faaliyetleri üç ana sektörde yoğunlaşıyor. Bin 600 kişinin çalıştığı grubun , Türkiye’nin yanı sıra New York’ta da yatırımları bulunuyor.


 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =