Bakanlık "Geçmişteki Sır" filmi için destek verdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle hazırlanan , yönetmenliğini Raşit Görgülü'nün üstlendiği "Geçmişteki Sır" adlı  film  1 Aralık'ta sinemaseverlerle buluşacak.

haber7
0

Bosna Hersek ve Türkiye ortak yapımı olan filme ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Raşit Görgülü , filmin seyirciye naif bir aşk hikayesi ile savaşın silinmeyen acılarını anlatacağını söyledi.

BOSNA HERSEK İÇİN YAPILAN EZBER BOZAN BİR FİLM

Görgülü , iddialı bir  film  yaptıklarını belirterek , "Bugüne kadar Bosna ile ilgili yapılan sıradan , herkesin bildiği hikayeler yerine  film  sıra dışı , ezber bozan bir anlatım diliyle seyirci ile buluşacak. Daha önce belgeselini yaptığım çocukların hikayesinden yola çıkarak , onların anlattıklarını birleştirip hikayeleştirdim. İrfan Saruhan hikayeyi senaryo haline getirdi. Yönetmen arkadaşlarım Vedat Demir ve Onur Kök ise hem hikayeyi yazarken , hem de senaryo aşamasında bize çok yardımcı oldular." dedi.

Çekimleri  Bosna Hersek  ve İstanbul da 5 buçuk haftada tamamlanan  film  çekimlerinin zorlu geçtiğini anlatan yönetmen Görgülü , şöyle devam etti:

"Savaş sahneleri gerçek silahlar ve patlayıcılarla çekildi. Ayrıca  Bosna Hersek  te kısa bir süre tehdit altında çalıştık. İllegal küçük mafya çeteleri haraç vermezsek çekimlerimizi durduracaklarını , daha sonra yerel çalıştığımız şirketler de daha fazla para vermezsek çalışmayacaklarını söyledi. Kısa bir süre içinde bu sorunlarımızı ortak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =