Ayla'ya 'FETÖ' çelmesi hala yayınlamadılar!

‘Ayla’ filminin yapımcısı Mustafa Uslu: Filmim Güney Kore’de gösterilmiyor. Üzerimize oyun oynanıyor. Türkler’in kahramanlıklarının bilinmesini istemiyorlar.

haber7
0

Güney Koreli bir kız çocuğu ile bir Türk askerin gerçek öyküsünden uyarlanan , Türkiye nin Oscar aday adayı filmi  Ayla  ;  Güney Kore  de hâlâ vizyona giremedi.

 

 

Yapımcı Mustafa Uslu , filmin doğduğu topraklarda gösterilmemesiyle ilgili konuştu:

"Niye  Ayla  yı  Güney Kore  de yayınlamıyorlar? Kırmızı bülten ile aranan  Güney Kore  Abi si  FETÖ  cü alçak Sinan Öztürk yüzünden  Ayla  mı Kore de göstermiyorlar , oradakiler filmi izleyemiyor. Yeni nesil , Türkiye ile olan dostluğun eskilere dayandığını ve Türkler in kahraman olduğunu öğrenmesin diye filmin gösterime girmesini engelliyorlar."DÖRT HAFTADA 3 MİLYON SEYİRCİ  Resmi müracaatların yapıldığını ve filmin yayınlanması için dağıtımcı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Uslu , sözlerine şöyle devam etti:   "15 Temmuz öncesinde eşim (Sinem Öztürk) ve tercümanım ile birlikte Seul Büyükelçisi Arslan Hakan Okçal ın yanına gittik. Kendisi bize Çok kutsal bir şey yapıyorsunuz diyerek bize cep telefonunu verdi. Buna Seul Ticaret Ataşesi Alper Bey de şahit. Ancak Okçal ı 15 Temmuz sonrası aradığımda beni önce azarladı , sonra ise Abartmayın kardeşim , Amerika nın 36 bin askeri öldü , sizin gibi yaygara koparmıyorlar dedi. Bu açıklamasına çok sinirlendim. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =