Ayla şoku!... Festivalden çekildi, kriz çıktı...

Türkiye’nin Oscar aday aday Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu , son dakika kararıyla filmi , Frankfurt Türk Film Festivali’nden çekti.

haber7
0

Festivalin açılış filmi Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu’nun ‘Film Frankfurt’ta gösterilmesin’ kararı , seyircileri ve festival ekibini şoke etti.

Açılışta Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı , Hessen Eyalet Bilim Bakanı Boris Rhein , yönetmenler Reis Çelik , Hasan Fehmi Yaşar , Atalay Taşdiken , sanatçılar Mahmut Cevher , Abdurrahman Keskiner ile Gökhan Mumcu , eyalet meclisi milletvekilleri İsmail Tipi , Mürvet Öztürk , Turgut Yüksel de yer aldı.

SITKI: BÜYÜK SAYGISIZLIK

Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı , Mustafa Uslu’nun telefonla arayıp , Ayla’nın gösterimine izin vermediğini bildirdiğini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Dairesi Başkanlığı’nın da devreye girmesine rağmen Uslu’nun kararından vazgeçmediğini belirten Sıtkı , “Bu davranış ahlaki değildir. Buradaki emeğe ve sinemaseverlerine büyük saygısızlık. 12’ye 5 kala böyle bir yaptırım kabul edilemez bir durum” dedi.

Ayla gösterilemeyince Antalya Film Festivali’nde en iyi film ödülü alan ‘Babamın Kanatları’ festivalin açılış filmi oldu. Bu arada bazı seyirciler , Ayla’nın gösterimden çekilmesini protesto ederek sinema salonundan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =