Suriyelilerin dramını anlatan kısa film ödül aldı

Suriyeli mültecilerin Türkiye üzerinden Yunanistan’a kaçışını konu alan 'Yüzme Öğreniyorum' filmi , İzmir  kısa   film  Festivali’nden  ödül  aldı.

haber7
0

Suriyeli mültecilerin  Türkiye  üzerinden Yunanistan’a kaçışını konu alan  Yüzme  Öğreniyorum filmi , İzmir  kısa   film  Festivali’nden ödül aldı. Filmin ödül almasını sevindirici bulduğunu ifade eden ünlü oyuncu Gönül Nagiyeva , “Bir oyuncu olarak çevremde ve dünyada gelişen olaylara duyarsız kalamam. 6 yıldır savaşın yaşandığı Suriye’deki drama da duyarsız kalamazdım” dedi.

Filmde , Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve buradan da Yunanistan’a geçmeye çalışan Hasan ve Ruksan çifti üzerinden  Suriyelilerin  yaşam mücadelesine dikkat çekiliyor.

Suriyeli kadın Ruksan karakterini canlandıran ünlü oyuncu Gönül Nagiyeva , “Dünyamızda yaşanan ve insanlığı etkileyen olayların sinemaya uyarlanmasını ve sinemayla çözüm üretmeyi oyunculuk sorumluluğum olarak görüyorum. Bir oyuncu olarak çevremde ve dünyada gelişen olaylara duyarsız kalamam. 6 yıldır savaşın yaşandığı Suriye’deki drama da duyarsız kalamazdım. Serpil Altın’ın yönetmenliğini yaptığı  Yüzme  Öğreniyorum filminde rol aldığım için çok mutluyum. Filmimizin ikinci kez ödüle layık görülmesi de son derece sevindirici” diye konuştu.

İzmir  kısa   film  Festivali Migros Gençlik Ödülü’nü alan  Yüzme  Öğreniyorum , Kısakes  film  Festivali Pitching Platformu’ndan da yapım desteği ödülü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =