AK Partili Başkan: Allah belasını versin

 Kahramanmaraş  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç , “Kadına uzanan eli kırmak gerek. Eşine zulmeden adamın  Allah   belasını  versin” dedi.

haber7
0

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü’nün organizesi ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla Atatürk Meydanı’nda ‘Kadına Şiddete Hayır’ etkinliği yapıldı. Etkinlikte , sivil toplum kuruluşları stantlar açarak vatandaşlara kadına şiddete hayır konulu broşür dağıttı. Özellikle kadınların yoğun olarak katıldığı etkinlikte uçan balonlar gökyüzüne bırakılırken kadınlar , ellerini boyaya batırdıktan sonra beyaz platforma el basarak şiddete dur dedi.

 Kadına şiddetin kabul edilemez olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç , “Evinde hanımına zulmeden bir adamın  Allah   belasını  versin” dedi.Başkan Erkoç , ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun , "Erkek işsizse , eve yeteri kadar para gelmiyorsa bu erkek de hıncını gelir , karısından alır" sözlerine de tepki de gösterdi. Erkoç , “Çok üzücü bir açıklama” diye konuştu.

Başkan Erkoç , konuşmasına şöyle devam etti: “Kadına şiddetin masum görülecek hiçbir yanı yoktur. Yok , geçim derdi , yok başka bir şey evinde gelip kadınına , hanımına , eşine zulmeden adamın  Allah   belasını  versin. Hiçbir mazereti de yok , çok üzüldük bu cümleleri ana muhalefet liderinin ağzından duyduğumuz için. Ailesine , kızına , kardeşine zulmeden zalimleri haklı gösterecek ve onların üzerinden siyaset ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =