Musk uyardı: En büyük tehlike

 Elon Musk  , yapay zekanın insanlık için en  büyük   tehlike  olabileceğini tekrarladı ve bu sefer insanlığın hayatta kalma oranını açıkladı.

haber7
0

Uzay aracı ve  roket  üreten  SpaceX  şirketiyle uzay taşımacılığında , ses hızına yakın Hyperloop ve elektrikli otomobili Tesla ile yeni bir dönem başlatmaya çalışan  Elon Musk  , yapay zeka konusunda bir kez daha uyarıda bulundu. 

YAPAY ZEKAYA KARŞI HAYATTA KALMA ŞANSI YÜZDE...

Elon  Musk  , yapay zekanın insanlık için en büyük  tehlike  olabileceğini tekrarladı ve bu sefer insanlığın hayatta kalma oranını açıkladı. Ünlü girişimciye göre , yapay zekaya sahip robotlara karşı insanlığın hayatta kalma şansı %5-%10 arasında.

Geçtiğimiz aylarda , uzun süredir dile getirdiği gelecekte karşılaşabileceğimiz yapay zekanın insanoğluna hükmetmesini engellemek için girişimlerde bulunmuştu.  Elon Musk  , teknolojik ilerlemelerin bir sonucu olarak yapay zekanın insanoğluna hükmedeceğini düşündüğünü dile getiriyor. Bunun çözümünün ise insanların da yapay zeka gibi bir beyin yapısına sahip olmasıyla olabileceğini söylemişti.

Musk , insanların yapay zeka gibi bir beyin yapısına sahip olmasını mümkün kılmak adına Neuralink isimli şirket kurarak araştırmalarına start verdi. 

Daha önce ABD basınında yer alan iddiaları doğrulayan  Musk  ın bu projesinin nihai amacı insanların doğrudan beyinlerindeki yapay sinir ağları ile bilgisayar ve diğer elektronik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =