Kar yağmayınca 'suni kar' yağdırdılar...

Teleferik AŞ tarafından 500 bin lira maliyetle kurulan  suni   Kar  makinesiyle , Kurbağa Kaya Teleferik İstasyonu'ndaki kayak pistine  suni   Kar  yağdırıldı.

haber7
0

Bursa sondakika haberleri Türkiye nin önemli kayak merkezlerinden biri olmasına rağmen son yıllarda yeterli  Kar  yağışı olmadığı için sezonun kısa sürdüğü Uludağ da ,  suni   Kar  üretimiyle bu sürenin uzatılması hedefleniyor.

Teleferik AŞ tarafından 500 bin lira maliyetle kurulan  suni   Kar  makinesiyle , Kurbağa Kaya Teleferik İstasyonu ndaki kayak pistinde 5 metrekarelik alana 5 metre kalınlığında  suni   Kar  yağdırılıyor.

KAYAK MERKEZİ HAZIR HALE GETİRİLİYOR

Söz konusu  suni   Kar  , özel püskürtme makineleriyle ezilip , yayıldıktan sonra 700 metrelik alanı kayak yapmaya hazır hale getiriyor.

Teleferik AŞ nin Kurbağa Kaya istasyonu sorumlusu Ömer Faruk Kabak , AA muhabirine yaptığı açıklamada , alanı acemi kayakçılar için eğitim amacıyla yaptıklarını söyledi. 

Uludağ da yağan karın şu anda kayak için yeterli olmadığını vurgulayan Kabak , bu nedenle  suni   Kar  desteğiyle eksik olan  Kar  yüksekliğini elde ettiklerini ifade etti.

HEDEFİMİZ TÜM ULUDAĞ A BU MAKİNEYİ GETİRMEK

Yaklaşık iki gündür bu çalışmaya aralıksız devam ettiklerini belirten Kabak , şöyle konuştu:

"5 metre karelik bir alanda 5 metre yüksekliğinde  Kar  ürettik. Akşamda  Kar  makinesiyle ezip pist haline getirip gelen misafirlerimiz için burayı güzel bir şeklide hazırlayacağız. 700 metrelik bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =